Policjanci błyskają światłami

Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy prowadzą działania pn. ?Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi?. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapobieganie tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze.

Przypominamy, iż panująca aura i pośpiech bardzo często powoduje, że wchodząc na przejścia dla pieszych zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, jakim jest rozejrzenie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pojazd. A kierowcy natomiast zgodnie z obowiązującymi przepisami uważają, że to do obowiązków pieszych należy zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych i często zapominają o kodeksowej zasadzie ograniczonego zaufania. Brak należytego oglądu sytuacji powoduje, że w przypadku wtargnięcia pieszego na przejście, czas na reakcję jest już tak krótki, że dochodzi do potrącenia. Kierujący niestety często poruszają się z nadmierną prędkością, nie stosując się do obowiązujących przepisów. Takie  nieodpowiedzialne zachowania skutkują tragedią na drodze.

Policjanci każdego dnia, w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych ?błyskają? światłami oznakowanych radiowozów w wyznaczonych miejscach oraz również nieoznakowanymi pojazdami koordynują trasy, gdzie może dojść do niebezpiecznych zdarzeń w ruchu drogowym. Celem akcji jest zwrócenie uwagi oraz przypomnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu szczególnej ostrożności właśnie w tych konkretnych miejscach oraz w ich obrębie.

Policjanci wręczają wszystkim ulotki oraz elementy odblaskowe. Mundurowi podczas akcji reagują na niezgodne z prawem zachowania uczestników ruchu drogowego. Akcja pn. ?Niebezpieczne ulice, niebezpieczne drogi? trwa! Apelujemy o rozwagę oraz czujność. Policjanci będą surowo karać uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym!!!

Podkom. Żaneta Kowalska