Policjanci kontrolują obozy harcerskie i kolonie

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Złotowscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie kontrolują kolonie i obozy harcerskie.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej skontrolowali obozowiska w Podgajach i Śmiardowie Złotowskim.

-Funkcjonariusze sprawdzili, czy miejsce wypoczynku jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Interesowali się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i odpowiednie warunki pobytu. Jednocześnie zwracali uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych ? mówi mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Przy okazji mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz zachowaniu rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.

Pachuc: Mamy nadzieję, że wizyty w obozach bezpośrednio przełożą się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa i pozwolą spędzić wakacje bezpiecznie.

KPP Złotów