WAKACYJNE KRADZIEŻE ZAKOŃCZONE ZARZUTAMI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki odzyskali mienie pochodzące z kilku kradzieży, do których doszło podczas wakacji. Sprawca swój łup sprzedawał w lokalnych lombardach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty kradzieży, za którą może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile trafiła informacja o kilku kradzieżach, do których doszło na terenie jednego z pilskich marketów. Za każdym razem łupem padały wartościowe narzędzia i akcesoria. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W trakcie działań policjanci zabezpieczyli skradzione mienie, które zostało wcześniej spieniężone przez sprawcę w lokalnych lombardach. Kryminalni potwierdzili tożsamość mężczyzny i kilka dni później zatrzymali 31-latka. Okazało się również, że to nie jedyny sklep, w którym sprawca dopuszczał się kradzieży.

Śledczy po analizie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży, których dokonywał podczas wakacji. Straty jakie wyrządził swoim zachowaniem wynoszą ponad 2 tysiące złotych. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła