POLICJANCI OSTRZEGALI PRZED WŁAMANIAMI

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie, dlatego 15 czerwca br. w ramach Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów policjanci na ulicach Czarnkowa rozdawali mieszkańcom ulotki ze wskazówkami, jak nie stać się ofiarą włamywacza.

Działania profilaktyczne, przygotowane przy współpracy z Urzędem Miasta w Czarnkowie, miały na celu uświadomienie mieszkańcom zagrożeń oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących włamań do domów czy mieszkań.

Wręczając ulotki tematyczne funkcjonariusze zachęcali mieszkańców do właściwego zabezpieczenia dobytku, tłumacząc, że kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Funkcjonariusze apelowali także do osób, które wakacyjny czas planują spędzić w miejscu zamieszkania, aby o niepokojących zachowaniach w pobliżu domów sąsiadów informowali niezwłocznie policję.

Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed wyjazdem. Niespodzianki na urlopie, TYLKO pozytywne!

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków