W muzeum trwają zapisy na Targowisko Sztuki 2022 i Wakacyjny Klub Małego Muzealnika 2022!

Edukacja Najnowsze Wydarzenia Złotów
Po przerwie spowodowanej pandemią Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza dzieci od 7 roku życia i młodzież na letnie warsztaty w ramach Wakacyjnego Klubu Małego Muzealnika.
Zajęcia będą odbywać się w ostatnim tygodniu lipca 25 – 29.07.2022, w godzinach 11–13. Warsztaty letnie mają lekką, wakacyjną formułę, są nastawione na miłe spędzenie wolnego czasu, operują metodą edukowania poprzez zabawę i ekspresję twórczą. Tematy zajęć będą dotyczyły bieżących aktywności w muzeum.
Warsztaty będą bezpłatne i odbywać się będą się we wszystkich obiektach, nad którymi opiekę sprawuje Muzeum Ziemi Złotowskiej: Zagroda Krajeńska, Spichlerz Złotowski, Kaplica Pamięci, budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej. Zapisy pod nr tel. 67 263 28 72 lub w budynku muzeum.
Tradycyjnie w 2022 roku muzeum zaplanowało wydarzenia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godz. 14-18. Pierwsze TARGOWISKO SZTUKI, na którym zaprezentują się lokalni twórcy i kolekcjonerzy, już w niedzielę 26 czerwca 2022 r. Kolejne spotkania w przestrzeni Placu Paderewskiego w Złotowie odbędą się kolejno – 31 lipca, 28 sierpnia i 25 września 2022.
Swój udział potwierdziła już część stałych bywalców, ale pojawią się też nowi twórcy, którzy zaprezentują swoje ulubione prace. Rozwijamy formułę tego wydarzenia dlatego chętnie nawiążemy współpracę z nowymi osobami, chcącymi zaprezentować swoje rękodzieło.
Z przyjemnością prezentujemy listę wystawców, którzy 26 czerwca zaprezentują się na kramach w przestrzeni Placu Paderewskiego w
Złotowie: Urszula Grubich – Ceramika, Renata Kopić – Sądel – Wycinanki, Elżbieta Bekier – Kwiaty i obrazy, Katarzyna Mikszto – Świece, makrama, Gizela i Teresa Kruczyńskie – Haft krzyżowy, Ilona Banach – Wach – Malarstwo olejne, Henryka, Zdzisław Giwer – Drewniane figurki, rzeźba, Agnieszka Adamowska – wyroby szydełkowe, Warsztat Terapii Zajęciowej w
Złotowie – wyroby własne, Restauracja Pirzok – Kuchnia regionalna.
W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o kontakt osób chętnych na trzy kolejne części Targowisk Sztuki.
Kamila Krzanik-Dworanowska
dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej