POLICJANCI, PRACOWNICY POLICJI ORAZ MIESZKAŃCY ODDALI CZĄSTKĘ SIEBIE

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Dzisiaj na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wałczu odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi. Policjanci i pracownicy cywilni oddali cząstkę siebie czyli cenny płyn ratujący życie. Większość dawców to osoby regularnie oddające krew. Nie zabrakło także osób, które podzieliły się cząstką siebie pierwszy raz. Krew trafi do ciężko chorych.

To już trzecia z kolei honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez wałecką jednostkę. Pobór rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00. Przed budynkiem komendy stanął Mobilny Punkt Poboru Krwi ze Szczecina. Krew to lek, którego nie można wyprodukować, a można go otrzymać jedynie od drugiego człowieka.

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć policjantów i pracowników cywilnych, jak również mieszkańców naszego miasta, którzy chętnie oddali cząstkę siebie, aby pomóc chorym.

Osoby, które pierwszy raz oddały krew zapewniały, że nie będzie to ich ostatni raz. Do mobilnego punktu zgłosiło się w sumie 18 osób, z których 14, po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza mogło oddać krew. Bank Krwi został zasilony o 6 300 ml życiodajnego płynu. W tym wydarzeniu liczy się każda kropla krwi.

KPP Wałcz