POLICJANCI PROWADZĄ DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE SKIEROWANE DLA OBYWATELI UKRAINY

Edukacja Interwencje Na sygnale Piła Ukraina Wydarzenia

Na polskich drogach coraz częściej możemy zauważyć kierowców pochodzących z Ukrainy. W związku z powyższym policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomienie zarówno o zagrożeniach, jak i odpowiedzialności prawnej. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przygotował broszurę informacyjną w języku ukraińskim. Zawiera ona podstawowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów ruchu drogowego w Polsce.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą działania informacyjno- edukacyjne, podczas których przekazują broszury informacyjne w języku ukraińskim. Zawierają one podstawowe przepisy i zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z Posterunku Policji w Wysokiej odwiedzili firmy zatrudniające obywateli Ukrainy oraz miejsca ich zbiorowego przebywania. W trakcie spotkań tłumaczyli jak ważna jest znajomość przepisów i rozwieszali plakaty w ogólnodostępnych miejscach.

Przekazane informacje i materiały pozwolą przyswoić wiedzę dotyczącą poruszania się po drogach w naszym kraju. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KPP Piła