Wpadł z narkotykami i Jezusem

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. Policjanci z Posterunku Policji w Drawsku zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę audi. W jego aucie oraz mieszkaniu znaleźli amfetaminę, woreczki strunowe, wagę do porcjowania narkotyków oraz… elementy nagrobne. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia br. policjanci z drawskiego posterunku zatrzymali na jednej z ulic w Krzyżu Wlkp. osobowe audi.

?Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp. Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Policjanci postanowili sprawdzić powód jego zachowania. W trakcie rozmowy 34-latek przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażył amfetaminę. Kiedy policjanci przeszukali jego auto, znaleźli kilka działek amfetaminy, woreczki strunowe, wagę do porcjowania narkotyków oraz elementy nagrobne m.in. figurę Jezusa, obudowę znicza, moździerz, tłuczek oraz litery prawdopodobnie zdjęte z płyty nagrobnej ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Podczas sprawdzania w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna kierował audi nie mając w ogóle prawa jazdy. 34-latek zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Pobrano od niego również krew do badań.

?W trakcie dalszych czynności krzyscy śledczy znaleźli w domu 34-latka pojemnik z porcją amfetaminy. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo prokurator na wniosek krzyskich mundurowych zastosował wobec niego dozór policyjny. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod działaniem zabronionych środków, odpowie on również i za to przestępstwo ? dodaje Górzna-Kustra.

Aktualnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności, w jakich 34-latek znalazł się w posiadaniu elementów nagrobnych. Niewykluczone, że usłyszy on kolejne zarzuty.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków