Policjanci przekonują – prędkość zabija!

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci wałeckiej drogówki przeprowadzili dzisiaj działania skierowane do kierowców pod nazwą ?Prędkość zabija?.

?Prędkość zabija? – to myśl przewodnia akcji profilaktyczno-prewencyjnej mającej na celu uświadomienie kierującym skutków ignorowania ograniczeń prędkości na drogach.

-Prędkość to, czynnik największego ryzyka na drogach. Co jeszcze trzeba zrobić, by w końcu każdy zasiadający za kierownicą pojazdu zdał sobie sprawę z tego, że prędkość w nieodpowiedni sposób wykorzystywana może być groźniejsza niż nam się wszystkim wydaje? Właśnie o to apelowali poprzez prowadzoną kolejną akcję mundurowi – mów asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Działania prowadzone były wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego i Strażą Gminną. Policjanci wałeckiej drogówki wyposażeni w legalizowany laserowy miernik prędkości podejmowali interwencje wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością.

“Wciąż najczęstszą przyczyną drogowych tragedii jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy” – przypominali podczas akcji policjanci. “To właśnie w dużej mierze od prędkości zależy, czy przeżyjemy zdarzenie, jak duże odniesiemy obrażenia, czy zginiemy”.

Przestrogą niech będą dwa ostatnie tragiczne w skutkach wypadki na krajowej K22 przed Rusinowem i K10 w kierunku Mirosławca, gdzie zginęli młodzi ludzie, a jeden z kierowców walczy o życie w szpitalu.

– Niektórym kierującym wydaje się, że 90 km/h to stosunkowo niewielka prędkość. Jednak widok porozrzucanych na jezdni i poza nią elementów samochodu z miejsca śmiertelnego wypadku drogowego robi wrażenie nawet na policjantach z dużym doświadczeniem w służbie – dodaje Budzyń.

Podczas akcji mundurowi wręczali ulotki o tematyce bezpieczeństwa oraz zapachy do aut.

(Red.)

Fot. KPP Wałcz