POLICJANCI PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI ,,CZŁOWIEK DLA CZŁOWIEKA”

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie wzięli udział w akcji „Człowiek dla Człowieka”, gdzie honorowo oddawali krew oraz prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne.

30 kwietnia br. na Placu Wolności w Czarnkowie z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi ,,Krwawi Wojownicy Czarnków” przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi. Do tej szlachetnej inicjatywy chętnie przyłączyli się czarnkowscy policjanci.

Szczytny cel, jaki przyświecał akcji to przede wszystkim promocja honorowego krwiodawstwa i zwiększenie świadomości społecznej w kwestii dotyczącej ratowania życia. Dzięki takim postawom wiele osób otrzyma potrzebną pomoc.

Na imprezę mundurowi wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali wszystkim zainteresowanym informacji dotyczących bezpieczeństwa. Nie zabrako porad i ulotek na temat: ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji ,,Moja Komenda”, doboru do służby w Policji, zakażeń HIV, AIDS oraz problematyki uzależnień. Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zapoznać się z zasadami dotyczącymi prawidłowego korzystania z rowerów, w tym konieczności używania elementów odblaskowych. W trakcie omawiania tych zasad policjanci wręczali odblaskowe kamizelki i zawieszki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Była również możliwość oznakowania swojego jednośladu. Z kolei dla dzieci najwiekszą atrakcją był sierżant Pyrek, z którym bardzo chętnie pozowały do zdjęć.

Organizatorom imprezy serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra