POLICJANCI SZKOLĄ SIĘ W STRZELANIU

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Charakter służby policyjnej wymaga od funkcjonariuszy ciągłego doskonalenia umiejętności. Jednym ze szkoleń są treningi strzeleckie ,,pod okiem” wyszkolonych instruktorów policyjnych.

Służba policyjna nigdy nie jest przewidywalna. Często towarzyszą jej dynamiczne i niespodziewane sytuacje, a także presja czasu. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz jednostek podległych systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Do takich cyklicznych szkoleń należą treningi strzeleckie.

Mundurowi szkolą swoją technikę strzelecką i „celne oko” pod fachowym nadzorem policyjnych instruktorów. Na początku treningu zawsze przechodzą instruktaż z zasad bezpieczeństwa, a potem ćwiczą szybkie dobywanie broni i celne strzelanie do tarczy.

Funkcjonariusze strzelają zarówno z broni krótkiej, którą wykorzystują w codziennej służbie oraz z broni długiej. Trenują strzelanie statyczne i dynamiczne, któremu towarzyszy ciągły ruch i presja czasu. Takie zajęcia mają przygotować policjantów do niespodziewanych sytuacji oraz realizacji zadań w momentach stresowych. Mundurowi podczas treningu muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają treningi strzeleckie, wstąp w nasze szeregi!

Rekrutacja trwa!

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra