Policjanci rozmawiali z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile. Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne odbyło się w ramach programu “Bezpieczni w Powiecie Pilskim ? od Juniora do Seniora”. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile cyklicznie realizują zagadnienia związane z tematyką szkodliwości dopalaczy oraz narkotyków. Tym razem funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile. Tematem spotkania były używki i substancje psychoaktywne, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka.

Policjanci uświadamiali młodych słuchaczy, jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany – podkreśla podkom. Żaneta Kowalska.

Ponadto podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu “Bezpieczni w Powiecie Pilskim ? od Juniora do Seniora” finansowanego ze środków MSWiA.

(Red.)

 Fot. KPP Piła