Policjanci spełnili marzenie Janka

kraj Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu spełniają kolejne marzenie Janka, który interesuje się tematyką służb mundurowych. Chłopiec jest mieszkańcem województwa śląskiego, dlatego niespodzianka już została przekazana pocztą. Zaczęło się rok temu od listu, jaki trafił do wałeckich policjantów od 11 letniego wówczas Jasia.

Chłopiec interesuje się wszystkim tym, co związane jest z tematyką służb mundurowych. Wtedy też wspólnie ze swoim tatą przeglądając strony internetowe zauważył maskotę policyjną Sierżanta Bródkę, którą zapragnął mieć. Tata pomógł Jaśkowi napisać list i tak rozpoczęła się znajomość z mundurowymi.

Janek co jakiś czas drogą elektroniczną informuje policjantów o tym, co u niego słychać, a funkcjonariusze nie są obojętni i ślą serdeczne pozdrowienia. Oprócz wyrazów pamięci przygotowali dla Janka paczkę – niespodziankę w której znajduje się między innymi policyjny kalendarz na kartkach, którego znajdują się wałeccy policjanci, podczas swoich obowiązków służbowych oraz wymarzona czapka policjantów ruchu drogowego. Oprócz tego policyjny komiks i inne drobiazgi o których marzył. Na kalendarzu znajduje się specjalna dedykacja dla młodego miłośnika służb od samego „Szefa” wałeckiej jednostki.

Jasiek ma obecnie 12 lat i mieszka w Rybniku woj. śląskie. Autyzm zdiagnozowano u niego w wieku 3 lat. Chłopiec kolekcjonuje magnesy na lodówkę, naszywki oraz czapki formacji mundurowych. Jak napisał ostatnio tata Janka, chłopiec poczynił pewne postępy w rehabilitacji, bardzo wyrósł i interesuje się szeroko pojętym strzelectwem. Uśmiech Jasia to dla policjantów ogromna nagroda. Policjanci napisali także list z życzeniami świątecznymi, który umieścili w paczce.

KPP Wałcz