Policjanci z czarnkowa robili za Mikołaja

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą “Święty Mikołaj 2018”. Upominkami przekazanymi przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz czarnkowski Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów obdarowani zostali najmłodsi pacjenci czarnkowskiego szpitala, przedszkolacy z Gębic oraz kierowcy.

Podczas mikołajkowych działań policjantki złożyły wizytę na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, gdzie rozdawały najmłodszym pacjentom drobne upominki, rozmawiały o bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz życzyły dużo zdrowia.

-Cieszy nas fakt, że podczas trwającego spotkania na twarzach wszystkich dzieci gościł uśmiech. To bardzo ważne, bo właśnie dzięki niemu mali pacjenci mają szansę szybszego powrotu do zdrowia – mówi mł. asp. karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

W ramach działań funkcjonariusze odwiedzili również przedszkolaków z Gębic. Po krótkiej prelekcji dot. bezpiecznych zachowań i słodkiej niespodziance mundurowi wraz z dziećmi sprawdzali, czy użytkownicy czterech kółek podróżują zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Kierowcyy, którzy jechali prawidłowo otrzymali od przedszkolaków czekoladowego Mikołaja. Takie nietypowe patrole można było spotkać na ulicy Pilskiej.

Pomimo panującego na dworze zimna dzieci dzielnie wywiązywały się ze swojego zadania. Natomiast kierujący z ogromną radością i zaskoczeniem reagowali na wręczane przez nich słodkie niespodzianki. W ciągu godziny przeprowadzono kilkanaście kontroli. Żadna nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości – dodaje Górzna- Kustra.

 

POLICJA: – Serdecznie dziękujemy dyrekcji czarnkowskiego szpitala, przedszkolakom, ich opiekunkom, a także Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie i Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów w Czarnkowie za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

 (Red.)
 Fot. KPP Czarnków