Policjanci z Wałcza laureatami plebiscytu osobowość roku 2020

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjant i policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zostali laureatami plebiscytu pod nazwą “Osobowość roku 2020” w kategorii działalność społeczna i charytatywna na etapie powiatowym. Organizatorem plebiscytu był Głos Koszaliński.

Sierż. Dorota Cerazy i st. post. Piotr Gryglewicz są policjantami Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. I chociaż ich staż służby jest niewielki, to – jak podkreśla asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji – od samego początku dali poznać się jako zdyscyplinowani i wzorowo wypełniający swoje obowiązki służbowe funkcjonariusze.

st. post. Piotr Gryglewicz

-W czerwcu ubiegłego roku, w godzinach popołudniowych zostali skierowani na interwencję wobec młodego mężczyzny, który wszedł na krawędź wiaduktu krzycząc, że z niego skoczy, bo ma dosyć życia. Rozmowa z mundurowymi oraz szybkie i zdecydowane działanie odwiodło 31-letniego mieszkańca Wałcza od tego zamiaru ? mówi Budzyń.

Z uwagi na pandemię wyjątkowe spotkanie mogło odbyć się dopiero teraz po długiej pandemicznej przerwie.

Plebiscyt Osobowość Roku od lat cieszy się zainteresowaniem czytelników Głosu Koszalińskiego, którzy nominują do tego prestiżowego tytułu swoich kandydatów w uznaniu za ich działalność. Kapituła złożona jest z dziennikarzy Głosu Koszalińskiego.

Sierż. Dorota Cerazy i st. post. Piotr Gryglewicz znaleźli się wśród laureatów plebiscytu pod nazwą “Osobowość roku 2020”, w kategorii działalność społeczna i charytatywna na etapie powiatowym.

-Silny charakter Doroty pozwala jej spełniać się od lat również jako ochotniczce Straży Pożarnej w Golcach w gminie Wałcz. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki i kolegi. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia. St. post. Piotr Gryglewicz w dniu 27 lipca br. podczas powiatowych obchodów Święta Policji otrzyma mianowanie na stopień sierżanta – informuje asp. Beata Budzyń.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz