Funkcjonariusze z Wałcza włączyli się do akcji ?Policjanci – Medykom”

Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu czynnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji ?Policjanci- Medykom?. I właśnie dzisiaj na ręce dyrektora i zastępcy 107 Szpitala w Wałczu w ramach wsparcia, przekazali kolejną partię maseczek ochronnych, przyłbic, rękawic jednorazowych i płynów odkażających, które na pewno przydadzą się do walki z zagrożeniem chorobą COVID- 19. Ten niezbędny sprzęt trafił na ręce ?medyków? poprzez policjantów zrzeszonych w  Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA, a wszystko za sprawą rodziny policjanta z Australii.

 Obecna sytuacja związana z zagrożeniem chorobą COVID-19 jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. Mając poczucie odpowiedzialności w niesieniu pomocy, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu postanowili czynnie włączyć się do walki z epidemią koronawirusa.

-Pozyskane przez wałeckich policjantów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA – maseczki jednorazowego i wielorazowego użytku, przyłbice ochronne twarzy, żele odkażające, czy rękawice jednorazowe- przekazane zostały kolejny raz na ręce dyrektora 107 Szpitala w Wałczu. Zorganizowanie akcji było możliwe  dzięki zamieszkującej w Australii rodzinie policjanta z wałeckiej jednostki, od lat należącego do IPA. W sumie rozdysponowano 10 tyś maseczek bawełnianych dwuwarstwowych  jednorazowego i wielorazowego użytku, 20 opakowań jednorazowych rękawic foliowych, tysiąc przyłbic ochronnych oraz 85 litrów żelu odkażającego. Przekazane materiały na pewno się przydadzą. Co ważne przekazane środki posiadają certyfikat –  mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

 

 

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz