Policjant nie tylko na służbie

Interwencje kraj Na sygnale Wałcz Wydarzenia

3 promile alkoholu miał w organizmie niespełna 50-latek, który poruszał się po terenie Białogardu pojazdem osobowym marki VW Pasat. Jazdę nietrzeźwemu kierowcy przerwał policjant z Wałcza będący w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz na co dzień służy w Posterunku Policji w Człopie. Wracając wczoraj tj. 20.03.br.  znad morza w towarzystwie rodziny przerwał jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Do zdarzenia doszło na terenie Białogardu. Uwagę policjanta zwrócił passat, którego kierujący nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy.

Kierowca zjeżdżał ze swojego pasa ruchu, przyspieszał i zwalniał jazdę. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, wyprzedził jego pojazd, aby przyjrzeć się kierowcy. Mundurowy nie miał wątpliwości, że za kierownicą osobowego auta siedzi nietrzeźwy mężczyzna, w związku z tym powiadomił tamtejszych policjantów.

Niespełna 50- latek został zatrzymany na pobliskim parkingu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego przez przybyły patrol policjantów okazało się, że kierowca ma w organizmie 3 promile alkoholu i wsiadł za kierownicę pojazdu nie mając do tego stosownych uprawnień. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 zł, a także grzywna. Kierujący to mieszkaniec Białogardu.

Policjanci przypominają!

Reaguj, kiedy widzisz pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji – również anonimowo, dzwoniąc pod 112.

 

  • KPP Wałcz