PIJANA ZA KÓŁKIEM

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Pomimo wielu apeli kierowanych do kierowców za pośrednictwem środków masowego przekazu, nadal na drogi wyjeżdżają ci, którzy za nic mają życie i zdrowie własne i innych użytkowników dróg. W ostatnich dniach ruch drogowy zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

W sobotę policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji na drodze krajowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kierująca miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 54-letniej kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grożą jej 2 lata więzienia.

Policja apeluje o rozwagę. Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalne zagrożenie na drodze. Policjanci będą każdorazowo eliminować ich z dróg. Niestety, mają też świadomość tzw. czarnej liczby, która zawsze w takim przypadku istnieje. Stąd też apel do społeczeństwa, by reagowało na przypadki wsiadania przez kierowcę „za kółko” po wypiciu alkoholu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze, by nikt z naszego otoczenia nie musiał ponieść największej ofiary za głupotę innych, bo życia nie da się zwrócić!

KPP Chodzież, fot. iStock