POLICYJNE DZIAŁANIA Z UŻYCIEM DRONA

Chodzież Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Coraz częściej nad chodzieskimi ulicami można zauważyć policyjnego drona. Jego zadaniem jest wsparcie policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez ujawnianie kierujących i pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów prawa.

25 października chodziescy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania w zakresie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w działaniach wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny, który umożliwiał prowadzenie obserwacji i ujawnianie zarówno kierujących, jak również pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań ujawnili 25 kierujących, którzy między innymi nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia pojazdu, korzystali z telefonu niezgodnie z przepisami, nieprawidłowo wykonywali manewr omijania innych pojazdów, czy też nieprawidłowo wykonywali przewóz materiałów sypkich.

Warto podkreślić, że w porównaniu do poprzednich tego typu działań z wykorzystaniem BSP, ilość ujawnionych przez policjantów wykroczeń jest mniejsza.

Policyjne działania z użyciem drona – Aktualności – KPP Chodzież (policja.gov.pl)