Polska Wielki Projekt – o szansach rozwoju regionu pilskiego

Biznes Inwestycje kraj Piła Wydarzenia
Na tle całej Wielkopolski region pilski wydaje się poszkodowany. Nie ma proporcjonalnego dostępu do środków przeznaczonych na rozwój województwa.
Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy i jak odwrócić tę niekorzystną sytuację? Na ten temat będziemy rozmawiać 1 kwietnia
na regionalnym Kongresie Polska Wielki Projekt w Pile. Wystąpią między innymi poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski i prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.
Region pilski oczami samorządowców
Pierwszy panel przedstawi perspektywę lokalną. Dyskutować będą Zbigniew Czerwiński – radny Sejmiku Wielkopolskiego. Ryszard Goławski – starosta Złotowski, Bartosz Sokulski – NGO, Prezes Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych Pokrzywa oraz Krzysztof Jacek
Oświecimski – Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie. Rozmowę poprowadzi Adam Bogrycewicz – radny Sejmiku Wielkopolskiego. Prelegenci dokonają diagnozy sytuacji subregionu pilskiego, wskażą jego priorytety rozwojowe i opowiedzą o planowanych
inwestycjach.
„Szanse na zrównoważenie rozwoju? – Europa, Polska, Biznes” – Drugi panel to rozmowa autorytetów rozpoznawalnych w całej Polsce. Z perspektywy biznesowej (Marek Dietl, GPW), krajowej (Krzysztof Czarnecki, poseł na sejm RP) i europejskiej (prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany) nakreślą możliwe rozwiązania dla Piły i jej mieszkańców. Rozmowę poprowadzi redaktor Krystyna Różańska Gorgolewska z Radia Poznań.
Wydarzenie zamknie koncert w repertuarze polskich i zagranicznych przebojów.
Miejsce: Piła, Sala Miejska Invest-Park, Centrum Konferencyjne, ul. Dąbrowskiego 3
Data: 1 kwietnia 2022 r.
Godzina: 14.00
Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych Pokrzywa z Pokrzywna, Giełda Papierów Wartościowych.
Partner Medialny: Radio Poznań
Polska Wielki Projekt to inicjatywa powstała jedenaście lat temu, której celem jest podnoszenie poziomu debaty publicznej, budowanie więzi społecznych i diagnozowanie kluczowych szans i wyzwań dla rozwoju Polski.
Od jesieni 2021 aż do końca 2023 roku odbędzie się szesnaście podobnych wydarzeń – po jednym w każdym województwie. We współpracy z lokalnymi partnerami omówione zostaną zagadnienia istotne dla danego regionu. Ideą przedsięwzięcia jest wsłuchanie się w głos lokalnych społeczności i przedstawienie ich potrzeb ogólnopolskiej publiczności i decydentom politycznym. W ubiegłym roku Kongres Polska Wielki Projekt odwiedził Rybnik, Chełm, Ciechanów i Słupsk. Uczestnicy wydarzeń będą mogli też zapoznać się z objazdową wystawą dokumentującą historię Kongresu Polska Wielki Projekt.
Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).
  • Adam Bogrycewicz