Ponad 200 biegaczy przeganiało raka

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

CHODZIEŻ. Ponad 200 biegaczy wystartowało w II Różowym Biegu Charytatywnym w Chodzieży. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek “Różowa Wstążeczka”. Biegowi  towarzyszył  piknik  rodzinny  pn. “Przeganiamy raka”.

Razem ze startem biegaczy w niebo poszybowały różowe balony i  konfetti.

Jako pierwszy na metę dotarł Kamil Linka z Kaczor. Drugie miejsce zajął Roman Kołodziejczyk, a trzecie – Jan Hordych z Szamocina (PCH_RUN).

Wśród kobiet najszybsza była Sara Gawlak z Kaczor. Tuż za nią uplasowała się Aleksandra Pękała z Bydgoszczy (RUN PASJA), a trzecie miejsce zajęła Iza Murawiec z Murowańca (Duklanowski Team).

W biegu nie zabrakło też VIP-ów.  Komendant powiatowy chodzieskiej Policji  Sławomir Sobański był na mecie 118, a ksiądz Adam Kucharski, proboszcz parafii w Podstolicach przekroczył metę jako 163 zawodnik.