Ponad 50 interwencji w złotowskiem

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Podczas trzech świątecznych dni zlotowcy funkcjonariusze przeprowadzili 52 różnego rodzaju interwencje, zatrzymali 5 osób na gorącym uczynku  oraz poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Nie odnotowali wypadków drogowych, jedynie 5 niegroźnych kolizji.

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie od minionego wtorku do czwartku dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, jak również przyjezdnych i turystów.

-W tym czasie na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowano 5 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 4 kierujących, spośród których 3 było nietrzeźwych, a 1 zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo wydanej przez starostę bytowskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Święta to czas, w którym policjanci podejmowali również liczne interwencje, chociażby w przypadku zakłócania ciszy nocnej, czy też awantur najczęściej wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Tylko od wtorku do czwartku funkcjonariusze przeprowadzili 52 różnego rodzaju interwencje. Ponadto zatrzymali 1 osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości oraz 5 na gorącym uczynku popełnienia przestępstw, m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 (Red.)