Ponad miliard dolarów. Tyle można wygrać w kumulacji loterii w USA

Biznes Najnowsze Wydarzenia

Miliard dolarów to kwota, którą można było wygrać w poniedziałkowym losowaniu na amerykańskiej loterii Powerball. Wystarczyło tylko wybrać numery 13, 19, 36, 39, 59 oraz numer Powerball 13. Według strony internetowej Powerball, nie sprzedano zwycięskiego losu. A to oznacza jeszcze wyższą kumulację w kolejnym losowaniu, szacowaną na 1,2 mld dol.

W wielu miastach ludzie ustawiali się w kolejkach, nie bacząc na to, że szansa głównej wygranej według urzędników loterii wynosiła 1 na 292.2 mln.

Niektórzy ludzie mówią, że granie na loterii to głupota, ale jakie w tym ryzyko? Inwestujesz dwa dolary i możesz dostać miliard. Tymczasem ilu ludzi ciuła przez całe dekady na emeryturę i nagle giełda spada na łeb na szyję i tracą oszczędności życia – powiedziała Margot z Manhattanu.

W istocie zwycięzca w poniedziałkowej edycji loterii mógł otrzymać 497,3 mln dolarów w gotówce, jeśli zdecydowałby się na wybór jednorazowej wypłaty. Z tego należy jeszcze zapłacić 119.4 mln podatku federalnego. Wyższą łącznię kwotę można otrzymać, jeśli ktoś przystanie na wielomilionowe wypłaty w ciągu 29 lat.

Polecamy artykuł (źródło/więcej): https://finanse.wp.pl/ponad-miliard-dolarow-tyle-mozna-wygrac-w-kumulacji-loterii-w-usa-6829228755589664a

fot. Źródło: PAP, fot: PAP/EPA/ERIK S. LESSER