Nie żyje 78-letni rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych przy Okrzei.

Najnowsze Piła
Nie żyje 78-letni rowerzysta potrącony w Pile na przejściu dla pieszych przy ulicy Okrzei. Tymczasem trzcianecka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie tragicznych wypadków w Połajewie i na drodze Drawski Młyn-Drawsko, w których zginęli rowerzysta i motorowerzysta.
Tragiczny wypadek z udziałem 78-letniego rowerzysty wydarzył się w sobotni poranek na ulicy Okrzei. Starszy mężczyzna najwyraźniej zlekceważył zakaz przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych i wjechał na nie doprowadzając do zderzenia z fordem mondeo, którym kierował 38-letni mieszkaniec gminy Trzcianka. Kierowca forda był trzeźwy. Rowerzystę z obrażeniami ciała przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Niestety, okazały się zbyt poważne, i mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.
Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Trzciance prowadzi postępowanie w sprawie dwóch wypadków, do których doszło dwa tygodnie temu na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Na drodze Drawski Młyn-Drawsko kierowca opla na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego przed nim 36-letniego motorowerzystę, mieszkańca Drawska. Motorowerzysta zginął na miejscu. Są również wyjaśniane okoliczności tragedii, do której doszło w Połajewie, gdzie 39-letni rowerzysta zderzył się z busem. Zginął na miejscu.
– W obu przypadkach będziemy powoływali biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych – mówi Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance.
Dopiero wynik tych opinii, na które trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka tygodni, zadecyduje o ewentualnych zarzutach. Rok temu na drogach zginęło 220 rowerzystów, a prawie cztery tysiące zostało rannych.
Jak wynika z policyjnych statystyk, ponad połowę tych wypadków spowodowali kierowcy, którzy nie udzielili pierwszeństwa przejazdu bądź nieprawidłowo wyprzedzali. Za śmierć 119 osób odpowiadają jednak sami rowerzyści. Najczęstsza przyczyna wypadków powodowanych przez rowerzystów to nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu.
http://pila.naszemiasto.pl