Pościg ulicami za nietrzeźwym kierowcą

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych usiłował uciec policjantom. Został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W nocy z 5/6 listopada br. kryminalni z czarnkowskiej komendy na ulicy Jana Pawła II w Krzyżu Wlkp. zauważyli volkswagena, którego kierowca jechał tzw. ,,zygzakiem”. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, mężczyzna zaczął uciekać, próbując uniknąć kontroli. Policjanci, dając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania się pojazdu, ruszyli w pościg za uciekinierem. Ponieważ kierujący nadal nie reagował i kontynuował ucieczkę funkcjonariusze zablokowali mu drogę radiowozem. Wówczas pojazd się zatrzymał. Po podbiegnięciu do auta policjanci wyjęli kluczyk ze stacyjki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni mieszkaniec Wielenia miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu można trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.

Karolina Górzna-Kustra

https://czarnkow.policja.gov.pl/wl2/aktualnosci/238836,Poscig-ulicami-Krzyza-Wlkp-za-nietrzezwym-kierowca.html