Pościg za kierowcą, który wjechał do jeziora

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z jednostki policji w Wałczu zatrzymali 60 letniego kierującego, który uciekał pojazdem chcąc uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało powodem niezatrzymania się i podjęcia próby ucieczki było prowadzenie pojazdu pochodzącego z kradzieży, którym poruszał się mężczyzna.

60 letni kierujący poruszał się pojazdem marki Fiat Ducato od strony Niemiec, a dalej jechał drogą K 22 w kierunku Wałcza.  Znajdujące się na terenie miasta auto policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej. Niestety kierujący nie zareagował na wysyłane przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania się i kontynuował jazdę. Kierujący uciekał pojazdem ulicami Wałcza, gdzie w konsekwencji wjechał jego przodem do jeziora Raduń i zaczął uciekać pieszo.

W podjętym przez policjantów pościgu został szybko zatrzymany. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego pojazdu, a fiat wartości ponad 94 tysiące pochodzi z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec. 60 letni paser został zatrzymany, a postanowieniem Sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Paserstwo – to zachowanie, polegające na kupowaniu, przechowywaniu lub pomocy w sprzedaży lub ukryciu rzeczy, która została uzyskana za pomocą przestępstwa, najczęściej kradzieży. Za popełnione czyny 60 latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Wałcz