Na haju i promilach uciekał przed Policją

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

SZAMOCIN. 21-letni kierowca został zatrzymany po policyjnym pościgu. Ucieczka przed radiowozem to nie jedyne jego przewinienie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu surowa kara.

W niedzielę (19 września), późnym wieczorem podczas patrolowania gminy Szamocin, policjanci z Margonina zauważyli stojący na jezdni samochód osobowy. Kiedy podjechali bliżej, auto ruszyło w kierunku miejscowości Swoboda.

-Policjanci ruszyli za nim. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych, jednak kierowca nie reagował na wydawane polecenia i uciekał dalej zwiększając prędkość i wyłączając co pewien czas światła, by zgubić radiowóz. Do pościgu włączyły się kolejne patrole. Jeden z nich ustawił blokadę na drodze z wykorzystaniem oznakowanego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi. Kierujący golfem ominął radiowóz i ruszył w stronę stojących policjantów. Ci na szczęście zdążyli odskoczyć. Ucieczka zakończyła się w Borowie. Auto wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie – relacjonują policjanci z Chodzieży.

Uciekinier, to 21-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Badanie trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, zaś badanie na obecność narkotyków dało wynik pozytywny na amfetaminę.

Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

(Red.)
Fot. KPP Chodzież