43-latek z konopiami w ogrodzie i marihuaną w domu

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Sześć sadzonek konopi i 100 gramów marihuany znalazła policja na posesji 43-letniego pilanina z ulicy Poznańskiej.

Sprawę prowadzili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Według posiadanych przez nich informacji, sadzonki konopi miały być hodowane na terenie jednej z posesji przy al. Poznańskiej.

Przypuszczenia te potwierdziły się podczas przeszukania ogrodu, gdzie funkcjonariusze znaleźli 6 sadzonek konopi o wadze blisko 900 gramów.

-Kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę. W ramach wykonanych czynności został również przeszukany dom mężczyzny, w którym policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Była to marihuana w postaci suszu roślinnego o wadze ponad 100 gramów – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile. – Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna posiadał łącznie 8 sadzonek. Dwie z nich posłużyły wcześniej do wytworzenia suszu roślinnego w postaci marihuany o wadze ponad 100 gramów.

43-latek usłyszał ostatecznie dwa zarzuty związane z uprawą 6 sztuk konopi innych niż włókniste oraz wytwarzaniem marihuany w postaci suszu roślinnego. Każde z popełnionych przestępstw zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła