POŚCIG ZAKOŃCZONY ZATRZYMANIEM

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Funkcjonariusze pilskiej drogówki zatrzymali kierującego, który uciekał przed policyjnym radiowozem kilkanaście kilometrów. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków, mimo orzeczonego zakazu, a sam pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. 28-latek usłyszał już zarzuty.

Około godziny drugiej w nocy z soboty na niedzielę patrol Wydziału Ruchu Drogowego zauważył przemieszczającego się ulicami centrum Piły Volkswagena. Uwagę policjantów skupił przede wszystkim styl jazdy oraz prędkość z jaką poruszał się samochód. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Już na ulicy Okrzei mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierującego. Ten jednak nie reagował na wydawane polecenia, a dodatkowo przyśpieszył i podjął ucieczkę. Mężczyzna skręcił w ulicę Towarową, wjechał na wiadukt kolejowy, a chwilę później ignorując czerwoną sygnalizację świetlną przejechał skrzyżowanie i podążał ulicą Siemiradzkiego w kierunku miejscowości Trzcianka.

Policjanci cały czas prowadzili pościg. Mężczyzna nie reagował na wszelkie próby zatrzymania. Kilkanaście kilometrów dalej kierujący skręcił w drogę gruntową prowadzącą do miejscowości Łomnica. Tam chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Kierowca nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. W dalszym ciągu nie wykonywał poleceń policjantów. Funkcjonariusze przy użyciu siły fizycznej wyciągnęli i obezwładnili mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, ale posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Ponadto mundurowi ujawnili przy zatrzymanym woreczek strunowy z porcją amfetaminy.

28-letni mieszkaniec gminy Trzcianka został zabrany na specjalistyczne badania, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowania się do orzeczonego wcześniej zakazu. 28-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz popełnione wykroczenia.

Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot