BISKUP KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKI NA OTWARCIU WYSTAWY W BWA PP W PILE

Najnowsze Wydarzenia

W czwartek wieczorem w Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego odbył się wernisaż Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki Współczesnej “Pater Patriae. Wyszyński”.

W jej otwarciu udział wziął JE ks. bp Zbigniew Zieliński, nowy biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, który sprawuje Patronat Honorowy nad tą wyjątkową ekspozycją. Piła była pierwszym miastem, do którego udał się nowy biskup.

W imieniu samorządu Powiatu Pilskiego bp. Zbigniewa Zielińskiego przywitał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. Zacytował również wymowne słowa Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, któremu poświęcona jest wystawa.

– Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko – mówił.

Sama wystawa robi ogromne wrażenie. Zgromadzono na niej 121 prac twórców z różnych regionów Polski, wykonanych w różnych technikach malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych, rzeźbiarskich i multimedialnych. Artyści wykonali swoje prace w związku z okolicznością beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego.
Realizując tę wystawę organizatorzy i uczestnicy pragną uczcić beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwrócić uwagę na znaczenie tego wydarzenia, przypomnieć postać Prymasa Tysiąclecia, Jego zasługi dla Kościoła i Polski w trudnym czasie reżimu komunistycznego i ateistycznej propagandy.

Wystawę można oglądać do 13 kwietnia.
powiat.pila.pl