Poseł Marta Kubiak pamiętała o strażakach

Najnowsze Piła Wydarzenia

Poseł Marta Kubiak wspiera strażaków, dlatego nie zapomniała o nich w dniu ich święta. 5 maja pani poseł pojechała do Bąkowa, gdzie odbywały się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

To był ważny dzień dla druhów z Bąkowa. Nie dość, że jednostka otrzymała sztandar, to jeszcze większym prezentem był wóz strażacki, który został przekazany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Pragnę złożyć wszystkim strażakom podziękowanie za poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, za codzienną odpowiedzialną służbę i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy. To dzięki państwa pracy mieszkańcy gminy Wyrzysk mogą spać spokojnie, bo wiedzą, że nad ich bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści ? podziękowała pani poseł druhom z Bąkowa oraz z innych miejscowości w gminie Wyrzysk, w których działają OSP.

W niedzielę strażacy z jednostki przy ul. Lelewela w Pile otworzyli drzwi dla wszystkich mieszkańców. Każdy mógł zwiedzić strażnicę, usiąść za kierownicą strażackiego wozu. Wśród odwiedzających nie zabrakło pani poseł Marty Kubiak.

Pragnę życzyć wszystkim strażakom satysfakcji z wypełnianej służby, zaangażowania, pasji i siły oraz wyrozumiałości ze strony najbliższych. Niech święty Florian nad Wami czuwa, abyście Państwo bezpiecznie wracali do domu z każdej akcji ? życzyła strażakom z okazji ich święta poseł Marta Kubiak.

Warto dodać, że jeszcze w kwietniu pani poseł odwiedziła druhów z OSP w Kruszewie (gm. Ujście). Dzięki m.in. wsparciu poseł Marty Kubiak, jednostka dostała pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na zakup nowego samochodu.

Dorota Bonzel