Ukradł powstańczą flagę. Przeprosił?

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali skradzioną flagę Powstania Wielkopolskiego. 23-letni mężczyzna ukradł ją kiedy wracał z kolegami z imprezy. Nie przypuszczał jednak, że ten niecny czyn zarejestrują kamery monitoringu?

25 kwietnia br. kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, kiedy trzech mężczyzn spacerowało ulicami Piły. W pewnym momencie jeden z nich ukradł flagę. O tym fakcie strażnik miejski poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi przeszukali pobliski teren, jednak nikogo już nie było ? relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Sprawą zajęli się pilscy kryminalni. Na podstawie nagrań z monitoringu oraz uzyskanych informacji ustalili, że sprawcą kradzieży flagi jest 23-letni mieszkaniec Piły.

Kiedy śledczy zapukali do jego mieszkania, ten natychmiast oświadczył policjantom, że ma w domu flagę, jednak nie pamięta okoliczności, w których ją zdobył. Mężczyzna tłumaczył się,  że był na imprezie z kolegami i wypili zdecydowanie za dużo alkoholu. Nie wiedział nawet jaka to jest flaga i przepraszał za swoje zachowanie ? dodaje podkomisarz Kowalska.

Kryminalni zabezpieczyli natychmiast powstańczą flagę. 06 maja osobiście z pilskiej komendy odebrał Pan Jan Ryszard Garbarczyk ? Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Pile. Podczas spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariuszem Wiśniewskim oraz policjantami nie krył wzruszenia.
Tu nie chodzi o wartość materialną, ale flaga jest symbolem narodowym i należy ją szanować – podkreśla Jan R. Garbarczyk.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła