Postawa godna naśladowania!

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Wiktor Zwierzykowski z rąk szefa chodzieskiej Policji oraz Burmistrza Miasta Chodzieży otrzymał podziękowanie. To wyraz uznania za postawę, jaką wykazał się chłopiec podczas ostatnio prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Przypomnijmy – w dniu 7 lutego chodzieska Policja szukała 74-letniego mieszkańca miasta. Sytuacja była o tyle poważna, że z uwagi na stan zdrowia mężczyzny oraz warunki atmosferyczne, istniało zagrożenie dla jego życia i zdrowia, a rozległy i trudny do sprawdzenia teren oraz upływ czasu dodatkowo determinowały powodzenie takiej akcji. Do działań zaangażowano maksymalne siły i środki zarówno ze strony policyjnej, jak i straży pożarnej. Widząc powagę sytuacji, także mieszkańcy pobliskich ulic włączyli się do działań. Kilkugodzinna akcja zakrojona na szeroką skalę doprowadziła w końcu do odnalezienia mężczyzny całego i zdrowego. To właśnie Wiktor wykazał się swoją spostrzegawczością i zauważył seniora siedzącego pod drzewem w lesie.

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży nadkom. Piotr Gruszka wraz z Burmistrzem Miasta Chodzieży Jackiem Gurszem podziękowali chłopcu za jego zaangażowanie i postawę nacechowaną chęcią niesienia pomocy innym. Mamy nadzieję, że będzie ona motorem napędowym w Jego życiu.

  • KPP Chodzież