W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. We wrześniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile regularnie odwiedzają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Dla uczniów czas zabaw, atrakcji i letnich aktywności dobiegł końca. Najmłodsi po przerwie wakacyjnej nie mają świadomości zagrożeń, dlatego głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo w trakcie drogi do placówek oświatowych.

Policjanci przypominali najmłodszym zasady właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uświadamiali oni również, jak ważna jest podstawowa znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasada ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników dróg.

Najmłodsi mieli doskonałą okazję przypomnieć sobie jak ważne są odblaski, które często ratują życie. Dzielnicowi zwrócili również uwagę na właściwe zachowanie podczas kontaktu z osobą obcą oraz na obowiązkowe wyposażenie każdego roweru.

Oczywiście nie zabrakło czasu na konkursy i zabawy. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez mundurowych pytania dotyczące bezpieczeństwa. Poznały również poszczególne elementy munduru oraz wyposażenie funkcjonariuszy. Aktywność i znajomość przepisów ruchu drogowego została nagrodzona edukacyjnymi kolorowankami, elementami odblaskowymi oraz słodkościami.

(pyrek.pl)