Posypały się mandaty

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
CZARNKÓW. Obowiązujące nowe przepisy, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań czy imprez. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego powiatu tego przestrzegają. Policjanci do tej pory ukarali mandatami siedemnaście osób, które nie stosowały się do zaleceń, natomiast wobec jednej osoby sporządzony zostanie wniosek do sądu.

Pomimo ogromnego zaangażowania służb, licznych apeli i komunikatów kierowanych codziennie przez policjantów, są osoby które bagatelizując obowiązujące przepisy mogą narazić na zarażanie koronawirusem nie tylko siebie, ale też i innych. Od czasu wprowadzenia nowych przepisów mundurowi w naszym powiecie pouczali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem, ale w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów karali, również mandatami. Aż 17 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednej skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

Oto przykłady:

W minioną środę, 25 marca br. w Trzciance na os. Słowackiego w pobliżu sklepu, trzej mieszkańcy urządzili sobie spotkanie towarzyskie, by wypić alkohol. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Wszyscy panowie zostali ukarani mandatami.

Dzień później trzcianeccy policjanci zauważyli na ul. Kościuszki trzech mieszkańców siedzących na ławce i również pijących alkohol. Mężczyźni swoim zachowaniem pokazali, że za nic mają stan epidemii. Wszyscy trzej zostali ukarani mandatami.

Z kolei w nocy z 27/28 marca br. policjanci interweniowali wobec sześciu mieszkańców Trzcianki, którzy w pobliżu ulicy Kopernika, oprócz grupowania się, dodatkowo zakłócali ciszę nocną, pijąc alkohol. Pięciu z nich mundurowi ukarali mandatami. Wobec jednego sporządzony zostanie wniosek do sądu.

W niedzielę, 29 marca br. trzech mieszkańców Trzcianki spotkało się w pobliżu sklepu przy Placu Pocztowym, chcąc ugasić swoje pragnienie alkoholem. Niestety tę próbę przerwali im mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Natomiast wczoraj, mieszkaniec Wielenia chcąc pochwalić się nowym autem zabrał swoich dwóch kolegów i pojechał z nimi do Trzcianki na przejażdżkę. Mężczyźni oświadczyli policjantom, że nie interesują ich wprowadzone ograniczenia, gdyż są zdrowi i nic złego nie robią. Do swoich domów wrócili z mandatami karnymi.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Apelujemy o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków