POSZUKIWANI, NARKOTYKI I KIEROWCA NA PODWÓJNYM GAZIE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 9 osób poszukiwanych, a także mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Mundurowi wyeliminowali również nietrzeźwego kierowcę, który miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu oraz ujawnili aż 176 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Miniony weekend był dla policjantów bardzo pracowity. Oprócz realizacji interwencji bieżących, a także zabezpieczeń związanych z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi w naszym regionie funkcjonariusze z Piły oraz jednostek terenowych zatrzymali aż 9 osób poszukiwanych. Byli to mieszkańcy gminy Piła, Łobżenica, Białośliwie oraz Wyrzysk w wieku od 29 do 66 lat. Wśród nich najdłuższą karę odbywać będzie 30-letni pilanin, który spędzi w zakładzie karnym rok i cztery miesiące.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na terenie jednego z pilskich osiedli w nocy z piątku na sobotę zatrzymali 36-letniego pilanina. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy oraz tabletki ekstazy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego natomiast obserwowali zachowanie kierowców na drogach naszego regionu. W trakcie swoich działań ujawnili aż 176 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 48 z nich było popełnionych w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto trzech kierowców straciło uprawnienia przez jazdę z prędkością o ponad 50km/h większą niż dozwolona na terenie obszaru zabudowanego.

Mundurowi przez weekend sprawdzili również stan trzeźwości u ponad 400 kierowców. W niedzielny poranek jeden z patroli ruchu drogowego ujawnił 44-letniego mieszkańca gminy Wieleń, który prowadził swój pojazd mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo może grozić kara 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot