KOLEJNE PRZEKROCZENIA PRĘDKOŚCI NA DROGACH POWIATU

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Nadmierna prędkość, brawura, to niektóre zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo licznych kampanii i informowaniu o wysokości mandatów za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki dokonywali statycznych pomiarów prędkości na różnych drogach powiatu. W trakcie służb ujawniono kilku tzw. „piratów drogowych”, którzy poruszali się z nadmierną prędkością tym samym lekceważąc ograniczenia. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem nałożono na nich mandaty karne. Nie zabrakło również zatrzymanych prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W okolicach miejscowości Trzebieszki na DK 22 w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, kierujący pojazdem typu busem poruszał się z prędkością 147 km/h. Nałożono na niego mandat karny w wysokości 1500zł, a do jego konta przypisano 13 pkt karnych. 39- letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, został poinformowany o prawie odmowy przyjęcia mandatu, skierowaniu sprawy do Sądu. Po chwili namysłu i obejrzeniu nagrania, stwierdził że jego wykroczenie jest ewidentne i przyjął mandat.

Kolejnego dnia w trakcie pomiarów prędkości na DW 190 na odcinku Krajenka – Czajcze, funkcjonariusze zauważy li pojazd typu kabriolet, który z dużą prędkością zbliżał się do odcinka z ograniczeniem prędkości do 40km/h. W miejscu gdzie dokonano pomiaru, auto poruszało się z prędkością 106 km/h. Na 38 letnią kierującą nałożono mandat karny w wysokości 2000zł, a do konta mieszkanki powiatu pilskiego przypisano 14 pkt karnych.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

mł.asp. Damian Pachuc