POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM PRZESZEDŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali mężczyznę, który przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Po potwierdzeniu tożsamości okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W piątek, 9 września bieżącego roku tuż przed południem policjanci patrolowali ulicę Bydgoską, gdzie zauważyli jak mężczyzna zignorował sygnalizację świetlną i przeszedł przez przejście na czerwonym świetle. Mundurowi zareagowali na popełnione wykroczenie i podjęli próbę legitymowania.

W jej trakcie mężczyzna wielokrotnie podawał fałszywe dane i próbował ukryć swoją tożsamość. Funkcjonariusze ostatecznie potwierdzili tożsamość 39-letniego pilanina. Okazało się, że zachowanie mężczyzny było celowe ponieważ był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i dwóch miesięcy.

39-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Meżczyzna odpowie również za popełnienie dwóch wykroczeń: wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy oraz przejścia przez jezdnię na czerwonym świetle.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła