POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM – ZATRZYMANY

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Sprawne działanie Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jastrowiu pozwoliło na zatrzymanie poszukiwanego listem gończym mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, na terenie Niemiec. Zatrzymany został na terenie gminy Jastrowie.

Jedną z wielu czynności, które na co dzień wykonują policjanci, jest zatrzymywanie osób poszukiwanych. Osoby te rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsce pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych ze swoim udziałem. Tak też był w przypadku poszukiwanego listem gończym mieszkańca gminy Jastrowie.

Na początku kwietnia, jastrowscy funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniem osób, zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się od pewnego czasu na terenie Niemiec. Gdy mundurowi dowiedzieli się, że wrócił do Polski, zapukali do drzwi jego domu.

Pomimo zapewnień rodziny, że poszukiwany, nadal przebywa za granicą, funkcjonariusze dokonali sprawdzenia posesji i pomieszczeń mieszkalnych. W budynku na strychu, odnaleźli 38 latka który próbował się schować nieużywanej części strychu. Został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Czarnem, gdzie spędzi kolejne miesiące.

To kolejny raz kiedy dzięki skutecznym działaniom policjantów, poszukiwana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej i odbędzie zasądzoną karę.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc