POSZUKIWANY NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ POLICJANTÓW

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Poszukiwany 36-latek, który podczas interwencji naruszył nietykalność funkcjonariuszy Policji, dodatkowo odpowie za swoje zachowanie. Mężczyzna zgłosił interwencję w trakcie której okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Gdy dowiedział się o tym, swoją agresję skierował na mundurowych. Przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę (30.09/1.10) policjanci ze złotowskiej jednostki zostali wezwani na interwencję domową do jednego z bloków w Złotowie. Zgłoszenie dotyczyło nieporozumienia pomiędzy mężczyzną i kobietą.

W trakcie trwania interwencji, okazało się że 36 letni mieszkaniec miasta, który wezwał patrol Policji, jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności wydanej przez Sąd w Złotowie. Gdy dowiedział się, że będzie zatrzymany i doprowadzony do aresztu, zaczął odgrażać się mundurowym oraz znieważać ich, próbując wymusić by odstąpili od czynności. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. W trakcie czynności 36-latek zaatakował funkcjonariuszy, naruszając tym samym ich nietykalność cielesną. Mundurowi obezwładnili agresora, a następnie zatrzymali i doprowadzili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z wyrokiem Sądu, Złotowianin najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, a za znieważenie mundurowych i naruszenie nietykalności cielesnej grozi mu dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Damian Pachuc