SERCA ZAMIAST PIĘŚCI. POLICJANCI I UCZNIOWIE PRZECIWKO PRZEMOCY

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z wałeckimi policjantami w działania przeciwko przemocy włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. „Serca zamiast pięści” to apel dzisiejszej wspólnej akcji.

Działania prowadzone były w pobliżu szkoły, a udział w nich na zaproszenie policjantów wzięli uczniowie klasy drugiej z wychowawcą. Celem inicjatywy jest promowanie idei życia bez przemocy oraz upowszechnienie tolerancji. Przed rozpoczęciem akcji policjantka dzielnicowa wyjaśniła dzieciom czym jest przemoc i jaki są jej formy.

Ważnym było uświadomienie, że wszelka przemoc wobec innego lub innych jest zabroniona i krzywdzenie innych jest złe oraz to, że przemoc jest karalna. Uczniowie specjalnie na akcję przygotowali banery i plakaty z hasłami przeciw przemocy oraz czerwone i czarne serca, które mają przypominać o tym, aby używać serc nie pięści. Napotkanym mieszkańcom przypominano o reagowaniu na przemoc o przerwaniu milczenia.

Dramaty rozgrywają się w czterech ścianach- Reaguj na przemoc- apelowali uczniowie i policjanci. W podziękowaniu policjantka dzielnicowa asp. Małgorzata Janicka wręczyła uczniom magnesy na lodówkę z numerem telefonu alarmowego.

KPP Wałcz