POSZUKIWANY TRAFIŁ „ZA KRATKI”

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Chodziescy policjanci zatrzymali poszukiwanego od czerwca mieszkańca powiatu chodzieskiego. Mężczyzna nie stawił się wcześniej do odbycia kary więzienia.

Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjanci sprawdzili w policyjnych bazach danych kierowcę audi, który okazał się być „czysty”, natomiast jego pasażer już nie, bowiem figurował w systemach jako osoba poszukiwana. Skazany, mimo orzeczonej wcześniej kary, nie stawił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego, w związku z czym Sąd Rejonowy w Chodzieży wydał nakaz doprowadzenia wymienionego do wyznaczonej jednostki penitencjarnej.

24-latek będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i tym samym odbyć zasądzoną karę ponad 4 lat więzienia za przestępstwa, jakich się dopuścił, a te dotyczyły przestępstw z zakresu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dokładnie udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Teraz będzie miał dość czasu na przemyślenia, czy warto było wejść w konflikt z prawem i poświęcić najlepsze lata życia dla chęci szybkiego zarobku.

KPP Chodzież