POSZUKIWANY ZATRZYMANY PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd dostawczy o masie poniżej 3,5 tony, którego kierującym okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 49 latek został zatrzymany na krajowej „dziesiątce”.

Patrol ruchu drogowego sprawując nadzór nad bezpieczeństwem na drodze krajowej „K 10” w miejscowości Kalinówka zatrzymał do kontroli drogowej pojazd dostawczy (popularnie mówiąc Bus) z uwagi na niesprawne oświetlenie w pojeździe. Policjanci po przedstawieniu się i podaniu powodu kontroli, przystąpili do sprawdzenia danych kierowcy w policyjnym systemie.

Jak się okazało 49 letni mieszkaniec województwa kujawsko- pomorskiego jest poszukiwany przez Sąd w Bydgoszczy do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z czym nie pojechał on dalej w trasę busem, a radiowozem do policyjnego aresztu. Kierujacy był spokojny i już w chwili zatrzymania ( jak powiedział policjantom) wiedział, że zostanie zatrzymany. Teraz najbliższe pięć miesięcy 49 latek spędzi w Zakładzie Karnym.