POLICJANCI PRZEJĘLI TYTOŃ, SPIRYTUS I PAPIEROSY

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który posiadał papierosy, krajankę tytoniową i spirytus bez polskich znaków akcyzy. Swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 34 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w ramach wykonywanych zadań ustalili, że 61-letni mężczyzna może posiadać tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy.

W czwartek, 11 stycznia policjanci przystąpili do realizacji i przeszukali zawartość samochodu oraz dwóch garaży należących do mężczyzny. Funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. Podczas czynności zabezpieczyli łącznie ponad 32 tysiące sztuk papierosów, 23 litry spirytusu oraz blisko 5 kilogramów krajanki tytoniowej. Wszystkie materiały były pozbawione akcyzy, przez co sprawca uchylał się od płacenia podatku i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 34 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut związany z nielegalnym przechowywaniem wyrobów akcyzowych, za które przepisy Kodeksu Karnego Skarbowego przewidują karę grzywny w wysokości nawet 720 stawek dziennych, czyli kwoty ponad 100 tysięcy złotych. Ponadto 61-latek odpowie również przed sądem za posiadanie spirytusu i krajanki tytoniowej.