Ponad kilogram narkotyków w golfie. 36-latek tymczasowo aresztowany

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym 36-letniego pilanina, pasażera pojazdu osobowego, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Substancje psychoaktywne ukryte były pod siedzeniem. Drugi z mężczyzn prowadził pojazd pod działaniem narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Wałcza. Policjanci wykonując swoje codzienne zadania w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej osobowego golfa poruszającego się przez miasto krajową „dziesiątką”.

Funkcjonariusze sprawdzili tożsamość podróżujących samochodem mężczyzn, a w trakcie wykonywania dalszych czynności, czyli kontroli pojazdu, znaleźli worki próżniowe z narkotykami.

-Pod siedzeniem kierowcy znajdowały się worki z marihuaną i amfetaminą. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram zakazanych substancji. Ponadto w trakcie wykonywania przez policjantów dalszych czynności okazało się, że kierowca prowadził samochód pod wpływem amfetaminy. Obaj zostali zatrzymani – relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

36-letni pasażer, mieszkaniec powiatu pilskiego przyznał się do posiadania narkotyków.

-Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierujący odpowie za jazdę pod działaniem substancji psychotropowej. Jeśli prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków zostanie uznane za przestępstwo, grozi mu grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Jazda pod wpływem narkotyków jest czynem zabronionym prawnie. Narkotyk jest substancją psychoaktywną. Może powodować zaburzenia koncentracji i koordynacji ruchowej, spowalniając tym samym czas reakcji czy zaburzając rzeczywistość – wyjaśnia B. Budzyń.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz