Potrącił pieszego, gdy ten był na środku pasów. Dostał wysoki mandat

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Mandat i punkty karne – to konsekwencje z jakimi spotkał się kierowca opla, który autem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 49-latka. Na szczęście mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń

Do zdarzenia doszło 4 stycznia około godziny 16. na ulicy Obrońców Warszawy w Złotowie, w okolicach aresztu.

-Ze zgłoszenia wynikało, że na przejściu dla pieszych, został potrącony mężczyzna. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Opel, 34-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-latka, który w momencie zdarzenia znajdował się na środku oznakowanego przejścia dla pieszych. Na szczęście potrącony nie doznał żadnych obrażeń – poinformował mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji. – Kierujący autem tłumaczył się mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył przechodzącego przez jezdnię i nie zdążył zahamować.

Kierowca opla za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia taryfikatorem, za tego typu zdarzenie mandat karny wynosi 2500zł. Ponadto do konta kierowcy przypisane zostały punkty karne.

(Red.)
Fot. KPP Złotów