Powiat Pilski i Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego zapraszają…

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia
Powiat Pilski i Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego zapraszają na wernisaż i wystawę: Andrzej Banachowicz / Zbigniew Szot. Pokazy indywidualne. Otwarcie wystawy: piątek, 9 grudnia, godz. 19.00 Wieczór uświetni minirecital fortepianowy w wykonaniu Moniki Sroczyńskiej.
Zapraszamy!
***
Andrzej Banachowicz
Urodzony w 1952 r. polski artysta, profesor doktor habilitowany, zatrudniony na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadzi działalność badawczą dotyczącą zagadnień sztuki, jej współczesnych przekształceń oraz przemian zachodzących w dziedzinach najnowszej rzeźby i tkaniny artystycznej. Jego zainteresowania artystyczne obejmują szeroko pojętą tkaninę artystyczną, instalacje i obiekty przestrzenne. Od kilku lat wykonuje również obrazy fotograficzne drukowane na metalu, zawierające wybrane autocytaty z wcześniej stworzonych przez siebie tkanin i instalacji. Artysta ma na koncie wiele wystaw indywidualnych oraz uczestnictwo w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Prace prof. Andrzeja Banachowicza znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach krajowych i zagranicznych. Od 2018 roku prof. Banachowicz jest członkiem Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W 2019 r. odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Zbigniew Szot
Urodził się w 1962 r. w Płotach na Pomorzu Zachodnim. W 2006 r. wygrał konkurs na objęcie kierownictwa IX Pracowni Rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Poznaniu. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2007 r. W 2014 r. otrzymał tytuł profesora. Od 2015 r. piastował stanowisko profesora zwyczajnego, a po reformie w szkolnictwa w 2018 r. – profesora. Do tej pory swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i
zbiorowych w kraju oraz za granicą, min. w Czechach, Grecji, Japonii, Kanadzie i Niemczech. Zrealizował i współrealizował kilkadziesiąt scenografii teatralnych i plenerowych, programów telewizyjnych i koncertów.
W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, grafiką cyfrową, rysunkiem działaniem przestrzennym oraz scenografią.
Zwiedzanie wystawy: 9 grudnia 2022 – 4 stycznia 2023, w godz.: pon., pt. 9.00–15.00 wt., śr., czw. 9.00–19.00
(oprócz dni świątecznych przypadających w tym okresie)