Powiat Pilski ruszył z przebudową ulicy Kamiennej w Pile

Inwestycje Najnowsze Piła
Raptem kilka miesięcy po wypowiedzeniu przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego obowiązującego od 2008 roku porozumienia i przejęciu od Gminy Piła zarządzania drogami powiatowymi, w mieście rozpoczęto tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. – Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to jeden z moich priorytetów. Dlatego 5 maja na ulicy Kamiennej rozpoczął się remont. Niestety w tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami – informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
Prace będą prowadzone etapami i jak informuje wykonawca robót, w pierwszej kolejności wykonane zostaną zjazdy i chodniki, które będą pełniły funkcję peronów autobusowych.
Wbrew temu, co kilka tygodni temu mówił włodarz gminy Piła, Powiat Pilski ogłaszając przetarg na przebudowę ulicy Kamiennej, w żaden sposób nie obniżył standardu wykonania tej inwestycji. Prace prowadzimy zgodnie z projektem zrealizowanym na zlecenie gminy Piła, a opłaconym przez nasz samorząd i parametry drogi nie zmieniły się nawet o centymetr – dodaje starosta Eligiusz Komarowski. I dodaje: – W ramach tej inwestycji chcieliśmy od razu wybudować również ścieżkę rowerową, ale nie pozwala nam na to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który uchwala Rada Miasta w Pile. Jeśli tylko zostanie on zmieniony, od razy przystąpimy do prac projektowych. Dodatkowo zwróciłem się do marszałka województwa wielkopolskiego z wnioskiem o uwzględnienie w planach inwestycyjnych przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 179 z ul. Kamienną i Wypoczynkową, tak by usprawnić ruch w tym miejscu. Liczymy na pozytywne dla mieszkańców rozwiązanie tej sprawy.
  • źródło: Eligiusz Komarowski – Facebook