NOWY FUNKCJONARIUSZ W SZEREGACH CZARNKOWSKIEJ POLICJI

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 59 osób, w tym post. Jakub Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, który wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, ślubował „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w jego pamięci. Zanim jednak trafi do służby w naszej jednostce, odbędzie najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli mu zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

21 czerwca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. Rotę ślubowania złożył również funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie post. Jakub Wilk, któremu podczas uroczystości towarzyszył podinsp. Mikołaj Szydzik Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie.

Komendant Wojewódzki podkreślił, że z chwilą założenia policyjnego munduru, rozpoczyna się nowy rozdział w życiu świeżo upieczonych funkcjonariuszy. Przed nimi ważny czas szkolenia podstawowego i zdobywania policyjnej wiedzy. Nadinsp. Mąka przypomniał, że im więcej młodzi policjanci i policjantki się nauczą, tym łatwiej będzie im pełnić służbę. Wyraził również przekonanie, że decyzja o wstąpieniu w szeregi wielkopolskiej Policji, za kilkanaście lat będzie wspominana jako jedna z najlepszych. Osobne słowa skierował do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie okazywane swoim córkom i synom.

Serdecznie gratulujemy nowemu funkcjonariuszowi i życzymy mu powodzenia na kursie podstawowym w Szkole Policji w Pile!

Karolina Górzna-Kustra/źródło KWP Poznań, 

KPP Czarnków