POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

21 kwietnia około godziny dwudziestej pierwszej do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogownica.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały najbliższe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Złotowa i Piły. działania były nadzorowane przez kierownictwo komendy tj. Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie mł. kpt. Tomasza Lewandowskiego oraz dyżurnego kierownictwa komendy asp. Mateusza Wiebskowskiego. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy przystąpiły do działań obejmujących ewakuację mienia oraz gaszenia pożaru budynku. W toku prowadzonych działań ratowniczych w tym również szeregu prac rozbiórkowych pożar został zlokalizowany i ugaszony.

W trwających ponad 3 godziny działaniach zaangażowanych było 11 pojazdów pozarniczych w obsadzie 42 strażaków z jednostek OSP Augustowo-Głubczyn, OSP Śmiardowo Krajeńskie, OSP Krajenka, OSP Podróżna, JRG nr 1 Piła oraz JRG Złotów i pogotowia energetycznego.

Opracowanie: asp. Mateusz Wiebskowski

Zdjęcia: KP PSP Złotów